Aktivity predmetových komisií na september a október, ktorými je doplnený vyučovací proces počas alebo aj mimo neho v školskom roku 2015/2016
po schválení na gremiálke dňa 07. 09. 2015
September 2015
- Pivovar Šariš – žiaci 3. ročníka T: 04. 09. 2015
Z: Mgr. Kobulská J.
- Európsky deň jazykov – Návšteva Britského centra – vyučovanie mimo priestorov školy
(I. C – 14. 09. 2015, I. A – 21. 09. 2015, I. B – 28. 09. 2015, I. D – 02. 10. 2015)
Z: Mgr. Koščová M., vyučujúce AJ
- Planetárium a hvezdáreň v Prešove – 1. ročník T: 17 .09. 2015
Z: Mgr. Kazimírová Ľ., PaedDr. Dudová Z.
- Účelové cvičenie
Termíny: 17. 09. 2015 I. OA, II. OA, III. OA, IV. O
18. 09. 2015 1. ročník
24. 09. 2015 2. ročník
Z: Mgr. Pališčák R., Mgr. Majoroš B.
- Európsky deň jazykov – Exkurzia Košice – výber žiakov 2. a 3. ročníka T: 23. 09. 2015
Z: PhDr. Pončáková K., Mgr. Monoková J.
- Prešov číta rád – 2. ročník + VIII. OA T: 25. 09. 2015
Z: Mgr. Sopková P., Mgr. Ptaková J.
- Beseda s Adelou Banášovou – I. OA – Slniečko T: 25. 09. 2015
Z: Mgr. Mihaľáková N., Mgr. Sopková P.
- Festival vedy – Noc výskumníkov, Košice – výber žiakov z jednotlivých ročníkov – mimo vyučovania T: 25. 09. 2015
Z: Kušnírová M., Mackovjaková Z., Kredátusová M., Štefančínová I.
- Biela pastelka – finančná zbierka T: 25. 09. 2015
Z: Mgr. Kollárová M. - Prednáška na tému Bezpečnosť IT – absolvent GJAR Mgr. Andrej Šimko – žiaci II. D
+ ďalší záujemcovia T: 25., 28. 09. 2015
Z: RNDr. Mackovjaková Z.
- Botanická záhrada v Košiciach - výber žiakov T: 25. 09. 2015
Z: Mgr. Kollárová M., RNDr. Mergešová T., PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ.
- Výstava o Marie Curie
Z: Mgr. Bystrianska M.
- Medziročníkový florbalový turnaj, Medziročníkový volejbalový turnaj – mimo vyuč.
Z: Mgr. Pališčák R., PK TSV
Október 2015
- Fyzikálno-biologická exkurzia – Budapešť – I. A T: 05. 10. 2015
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D., Mgr. Kazimírová Ľ.
- Dukla – Svidník – exkurzia pre výber žiakov 3. ročníka T: 08. 10. 2015
Z: PaedDr. Pavlovová T., PaedDr. Dudová Z.
- Zádielska dolina – exkurzia – výber žiakov osemročného gymnázia T: 07. 10. 2015
Z: Mgr. Kazimírová Ľ., PaedDr. Dudová Z. - Vedecká roadshow – PU v Prešove – Kráľovnou všetkých vied je matematika,
Technológie tretieho tisícročia – žiaci II. C + výber žiakov 4. ročníka T: 08. 10. 2015
Z: RNDr. Mackovjaková Z., PaedDr. Kušnírová M.
- Školské kolo súťaže Zenit v programovaní T: 14. 10. 2015
Z: Mgr. Čech P.
- Naši lietajúci susedia (vtáky, vážky, netopiere) – otvorená triednická hodina s p. Fulínom z Prírodovedného odboru Východoslovenského múzea v Košiciach – I. D
Z: Mgr. Sabol J. T: 20. 10. 2015
- Kultúrna rozmanitosť Európy – všetky ročníky T: 26. 10. – 28. 10. 2015
Z: Mgr. Petrovská Z., Mgr. Vašková Ľ., Mgr. Gožová A., Mgr. Svatová V.,spolupráci s PK CJ
- Matematická súťaž Košický MATBOJ – výber žiakov
Z: PaedDr. Kušnírová M.
- Fecupral – likvidácia odpadu – II. D – mimo vyučovania
Z: Mgr. Kollárová M.
- Školské kolo súťaže Cvetik semicvetik
Z: PhDr. Mattová I., PaedDr. Novosadová M.
- Zážitkové vyučovanie vo Francúzskej aliancii v Košiciach a Tlmočníckom ústave pri FF UPJŠ v Košiciach
Z: Mgr. Bystrianska M.
- Bedmintonový turnaj T: 15. 10. 2015
Z: Mgr. Pališčák R., Mgr. Majoroš B., PK TSV - Taje biológie, Budúcnosť elektrotechniky pre bežný život človeka 21. storočia, Chémia, Základy fyziky, fyzikálne javy v bežnom živote, Vývoj robotických systémov a ich aplikácia vo výrobných procesoch
– prednášky na PU v Prešove – III. B T: 20. 10. 2015
Z: Mgr. Kobulská J., PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ., RNDr. Mackovjaková Z.
Schválené na gremiálke riaditeľkou školy dňa 07. 09. 2015, upravené dňa 16. 10. 2015.
Zverejnené na nástenke v zborovni školy dňa 14. 09. 2015.