preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

 

 

IQ olympiáda, celoštátne kolo, 15. 05. 2017, Oravský hrad

  

Súťaž IQ olympiáda je určená pre žiakov druhého stupňa ZŠ a prvého stupňa osemročných gymnázií (príma až kvarta). Tento rok sa konal jej 7. ročník, no 1. ročník v rámci celého Slovenska.

Cieľom súťaže je preverenie schopnosti logicky uvažovať, spoznanie pamäťových schopností žiakov, samostatného vyvodenia logického úsudku či schopnosti rýchleho uvažovania,  umožňuje svojim riešiteľom využiť vlastnú kreativitu pri riešení súťažného zadania. Logické úlohy, z ktorých IQ olympiáda pozostáva, pokrývajú celú škálu intelektových schopností a mapujú nadanie v rôznych oblastiach (napr. verbálne schopnosti, matematické schopnosti, priestorovú orientáciu, praktickú inteligenciu, vrodenú logiku, kreativitu, pamäť, funkčnú gramotnosť).

Z vyše 14 tisíc detí, zo 706 škôl z celej republiky, ktoré sa zapojili do tejto súťaže si vo finále svoju inteligenciu a šikovnosť v zaujímavých viac ako 90 úlohách overilo 60. GJAR malo  zastúpenie v dvoch žiakoch. V záverečnom, finálnom hodnotení Zuzana Miškaňová, tercia skončila na 21. miesteMichal Vorobel, kvarta na 43. mieste. Už len prebojovať sa do finále v tejto náročnej súťaži je veľkým úspechom, o to viac nás teší umiestnenie účastných žiakov.

 

Zuzka a Mišo srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 

 

Výsledky, finále 2017

Fotografie si môžete pozrieť na facebookovej stránke súťaže


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana