Naše úspechy
Celoslovenské kolo olympiády vo francúzskom jazyku 2023
Dňa 31. 3. 2023 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu v jednotlivých kategóriách mimoriadne úspešne reprezentovali títo žiaci:
Sebastián Mačura (kvarta), kategória 1B, 1.miesto
Alex Kanderka (kvinta), kategória 2A, 2. miesto
Marta Balážová (3. A), kategória 2B, 2. miesto
Alicia Gállová (sekunda), kategória 1A, 7. miesto
Matej Baran (sexta), kategória 2C, 7. miesto
Našim francúzštinárom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
Postup na celoslovenské finále Ekonomickej olympiády
Srdečne blahoželáme Petre Kadukovej (VIIIOA) k postupu na celoslovenské finále 6. ročníka Ekonomickej olympiády.
Peťke prajeme čo najlepšie umiestnenie vo finále - v deň jeho konania (4. 5. 2023) budeme držať palce :).
Úspech na celoštátnom kole Olympiády v nemeckom jazyku
Srdečne blahoželáme žiakovi prímy A
Markovi Kostelníkovi
k víťazstvu na celoštátnom kole Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 1A.
Súťaž sa konala 27. marca 2023 v Bratislave. V každej kategórii súťažili 8 víťazi krajských kôl. Ich úlohou bolo obhájiť svoje jazykové zručnosti v ústnej i písomnej časti.
Vyhlásenie výsledkov a oceňovanie sa uskutočnilo v slávnostnej atmosfére v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave.
Ďakujeme Marko za krásnu reprezentáciu a prajeme veľa ďalších úspechov!
PK CJ
Úspechy na krajskom kole Biologickej olympiády
Krajské kolo Biologickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo 22.3.2023 v Bardejove, prinieslo našim žiakom úspechy s týmto umiestnením:
Kategória „A", časť teoreticko-praktická:
2. miesto: Sarah Solárová – 4.C, postup do celoštátneho kola
4. miesto: Timothy Ján Fecko – 4.C, postup do celoštátneho kola
Kategória „B", časť teoreticko-praktická:
4. miesto: Ján Kolesár – 2.B, úspešný riešiteľ
11. miesto: Tomáš Lukačko – 2.B
Kategória „B", časť projektová:
1. miesto: Aneta Štefančínová – kvinta, postup do celoštátneho kola
Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov v celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční v apríli 2023 v Bratislave.
Úspechy na krajskom kolo Geografickej olympiády
Úspechy na KK GEO
Dňa 24.03.2023 sa na Katedre geografie a aplikovanej geoinformatiky FHPV PU v Prešove uskutočnilo KK GEO.
Žiaci našej školy sa v silnej konkurencii žiakov z celého Prešovského kraja nestratili a dosiahli veľmi pekné výsledky.
Kategória "A"
2. miesto LADISLAV KUŠNÍR - 3.A - postup na celoštátne kolo
3. miesto MARTIN KÓŠA - 4.A
Kategória "B"
1. miesto NINA ANNA HLIBOKÁ - 4. A - postup na celoštátne kolo
Nina Anna sa stala aj absolútnou víťazkou celého KK GEO - získala najvyšší počet bodov zo všetkých súťažiacich.
Kategória "Z"
8. miesto ALEX KANDERKA - kvinta
11. miesto DÁVID ONDRIJA - septima
11. miesto NINA ANNA HLIBOKÁ - 4.A
V tejto kategórii nás ešte úspešne reprezentovali - JAKUB JOZEF BILÝ, DANIEL KOSTURA - septima a JAKUB ONDRIJA - kvarta
Všetkým našim žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu.
Nine Anne Hlibokej a Ladislavovi Kušnírovi želáme veľa geografických úspechov na celoštátnom kole, ktoré sa bude konať na v Bratislave na konci apríla.