preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Aktuálne oznamy

 

Počas veľkonočných prázdnin

v dňoch 18. 04. 2019 a 23. 04. 2019 budú úradné hodiny od 1000 - do 1200 .

 

Prajme si

pekné sviatky a pohodu.

Dievčatám

čerstvú, sviežu vodu.

Chlapcom

nech sladko je, nech si prídu na svoje.

Lebo Veľká noc jar nesie v batôžku od slnka.

Budí sa príroda, nech nám v nej tok šťastia zažblnká.

 

Viera Kundľová, riaditeľka školy

To, že sa dá zvládnuť bez vážnych problémov jeden deň v škole bez mobilu, dokázala aj ďalšia trieda, tentokrát II.B, ktorá si to tiež vyskúšala. Nadviazala tak  na IV.A,  a II.OA, ktoré držia "rekord", bez mobilu v škole, ktorý je momentálne jeden týždeň.

Vyskúšajú si to aj iné triedy?

 

 

Organizácia pracovného popoludnia

9. apríla 2019

 

14:30 - Zasadnutie pedagogickej rady

16:00 - Zasadnutie Rady rodičov pri Gymnáziu Jána Adama Raymana v miestnosti č. 47

                17:00 - Triedne aktívy (pozvanie rodičov zabezpečuje triedny učiteľ)

                17:00 - 18:15 - Možnosť konzultácií Ž - U - R (Žiak – Učiteľ - Rodič)

                                           (oznámenie rodičom prostredníctvom žiakov zabezpečuje triedny  učiteľ)

 

S vierou, že dobré kolegiálne vzťahy a vzájomná úcta v Δ ŽUR nám pomôžu pracovné popoludnie zvládnuť k vzájomnej spokojnosti.

Viera Kundľová

riaditeľka školy

Dňa 2.4.2019 sa naša trieda II.B zúčastnila akcie v rámci ktorej sme spoločnými silami prispeli ku skrášleniu okolia rieky Torysa. Tento nápad vznikol z iniciatívy našich spolužiačiek Karolíny Kubušovej a Zuzany Tabakovej. Najviac sme sa zamerali na brehy Torysy pri malom motoristickom areáli. Väčšina študentov sa pod vedením našej triednej profesorky a dvoma obrovoľníkmi zhromaždili v tejto oblasti v skorých ranných hodinách. Ako už dobre vieme, životné prostredie je v centre pozornosti už dlhé roky a patrí k závažným spoločenským témam. Mestá sa každým rokom zväčšujú, ľudia sa sťahujú z dedíndo miest, a tak ich počet v mestách narastá. Ani Prešov nie je výnimkou. S týmto ide ruka v ruke ďalší problém a to je znečisťovanie zelených území, okolia riek a ľudských obydlí. Tento problém si naša trieda plne uvedomuje a preto sme sa rozhodli venovať aspoň hodinu nášho času k jeho čiastočnému zlepšeniu. Boli sme prekvapení, čo všetko dokáže človek odhodiť. Najviac nás zarazili veľké kopy sklenených a plastových fliaš, ktoré sme podlľa materiálov roztriedili a tým umožnili ich následnú recykláciu. Nachádzali sme i veľké množstvo plastových vreciek, obaly od polotovarov a ohorky z cigariet. Tento odpad sme zbierali do veľkých odpadkových vriec a taktiež sme ho rozdeľovali podľa materiálu a zloženia. Touto aktivitou sme sa snažili upozorniť na znečistené plochy v našom okolí, nezáujem a ľahostajnosť našich spoluobčanov k udržiavaniu poriadku a čistoty. Radi by sme preto motivovali i ďalšie triedy k tejto prospešnej činnosti. V mene celej našej triedy II.B si dovolím povedať, že sme radi prispeli k revitalizácií nášho okolia.

Ema Kuková, II.B

 

 

V dňoch 11. 03. – 15. 03. 2019 sa žiaci I. B a I. C triedy zúčastnili III. turnusu lyžiarskeho kurzu na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách . O tom, že aj tento lyžiarsky kurz bol vydarený, počasie bolo pravé zimné a lyžovačka bola skvelá sa môžete presvedčiť, keď si pozriete fotografie.

 


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana