preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Články oznamujúce úspechy žiakov a zamestnancov Gymnázia Jána Adama Raymana


V dňoch 10. – 12. 4. 2019 sa v Omšení zúčastnil XXI. ročníka Olympiády ľudských práv.

Po riešení prípadovej štúdie a obhajobe eseje postúpil v silnej konkurencii 61 súťažiacich do finálovej dvanástky. Vo finále riešil pred komisiou, ktorej predsedala pani ombudsmanka SR, ďalšiu úlohu.

Jeho vedomosti, argumentačné a komunikačné schopnosti porota ocenila, udelila mu konečné 3. miesto a cenu za esej.

Okrem vecných cien získal študijný pobyt v európskych inštitúciách v Bruseli, ktorý venovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Úspešných finalistov prijme v Prezidentskom paláci prezident Slovenskej republiky.

Tomášovi gratulujeme a prajeme veľa podobných úspechov!

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508773-pravda-ocenila-stredoskolakov/

9. apríla 2019 sa konalo Okresné kolo Matematickej olympiády kategórií Z6, Z7, Z8.

V kategórii Z6 sa s úlohami pasovalo 59 žiakov, len 13 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi. Medzi nimi aj traja naši primani Alex KANDERKA, Adam KORŽ a Aneta ŠTEFANČÍNOVÁ. 

Alex obsadil 6. - 7. miesto, Adam a Aneta 8. - 13. miesto.

Kategóriu Z7 riešilo 47 žiakov, 16 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci zo sekundy, obaja boli pri riešení úloh úspešní. Adam DEMJANOVIČ obsadil 6. - 7. miesto, Peter PRIBIŠ 12. - 16. miesto. A v kategórii Z8 súťažilo 45 žiakov, z toho len 8 bolo úspešnými riešiteľmi.

Tamara KUCHÁRIKOVÁ z tercie obsadila krásne 3. miesto a Jakub KOVALÍK z tej istej triedy obsadil 6 . - 8. miesto.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

Dňa 11. 4. 2019 sa družstvo dievčat našej školy zúčastnilo finále krajského kola vo florbale SŠ, do ktorého sa prebojovali po víťazstve v okresnom kole v Prešove.

V krajskom kole sa stretlo 8 víťazných družstiev z jednotlivých okresov kraja. Po výsledkoch v skupine GJAR – Gymnázium Kukučínová Poprad 6:4, GJAR – Hotelová akadémia J. Anraščíka Bardejov 3:3, GJAR – Gymnázium SNP Spišská Stará Ves 14:0 sme z 1. miesta v skupine postúpili do finále, kde sme si zmerali sily s víťazom druhej skupiny a po výsledku GJAR – Gymnázium T. Vansovej Stará Ľubovňa 2:0 sme sa stali víťazmi krajského kola a postúpili sme na majstrovstvá Slovenska.

Za kvalitný bojovný výkon si naše dievčatá zaslúžia pochvalu a poďakovanie. K dosiahnutému výsledku dievčatám blahoželáme.

Fotogaléria

obr22

 

Do XIV. ročníka olympiády o životnom prostredí, ktorý bol zameraný na tému Ovzdušie, sa zapojilo 34 základných škôl z celého Slovenska s 776 žiakmi II. stupňa. 

Na prvom mieste sa umiestnila žiačka Tamara Kucháriková (tercia, Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov), ktorá ako jediná odpovedala správne na 37 zo všetkých 40 otázok správne. Víťazka získava diplom a hodnotnú vecnú cenu od Slovenskej agentúry životného prostredia.Cenu výherkyni prídu organizátori odovzdať osobne do školy.

Tamare srdečne blahoželáme, sme na ňu pyšní a tešíme sa spolu s ňou z peknej ceny.

 

Dňa 05. 04. 2019 sa družstvo dievčat našej školy zúčastnilo finále okresného kola vo florbale SŠ, do ktorého sa prebojovali po víťazstve v skupine.

Po výsledkoch GJAR – SŠ Ľ. podjavorinskej 3:3, GJAR – EKG 6:4 , GJAR - OA 7:3 obsadili celkové 1. miesto, čím sa stali majstrami okresu a vybojovali si postup na majstrovstvá kraja.

K dosiahnutému výsledku dievčatám blahoželáme.

Fotografie z podujatia

obr07

 

 


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana