Fyzikálny náboj
V piatok 7. novembra 2025 sa v Košiciach konala súťaž päťčlenných tímov v riešení fyzikálnych úloh Fyzikálny náboj 2025. Súťaž prebiehala súčasne na Slovensku, v Česku, Poľsku, Ukrajine, Maďarsku, Rakúsku, Španielsku a Portugalsku.
Naši žiaci v nej dosiahli skvelé výsledky.
Seniori
Družstvo v zložení
Marek Jambrich (Septima), Slavomír Kormaník (3.C), Tadeáš Havír (4.A), Matej Kovaľ (4.B), Krištof Max Kandera (4.B)
získalo v Košiciach 1. miesto. V celoslovenskom hodnotení vybojovalo 3. miesto spomedzi 62 tímov. V medzinárodnej konkurencii 321 tímov sa umiestnilo na 15. mieste.
Juniori
Prvé juniorské družstvo:
Stela Palenčárová (Kvinta), Andrej Harvan (2.C), Petronela Palenčárová (Sexta), Simeon Dan Saraka (1.B), Adam Kačmarik (2.A)
obsadilo v rámci Slovenska 25. miesto spomedzi 51 tímov.
Druhé juniorské družstvo:
Michal Revický (Kvinta), Sebastián Holovič (Kvinta), Filip Fekete (Kvinta), Michal Škovran (Kvinta), Jakub Vrabeľ (1.A)
získalo 32. miesto v celoslovenskom poradí.
V medzinárodnom hodnotení sa tieto tímy umiestnili na 56. a 79. mieste zo 175 prihlásených.
Všetkým študentom srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

PK BIO - FYZ - CHE







