Členovia školského parlamentu navštívili Národnú radu SR
Dňa 14. apríla 2026 sa členovia školského parlamentu pri Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove zúčastnili exkurzie v Národnej rade Slovenskej republiky v Bratislave.
Počas návštevy si najskôr prezreli priestory parlamentu a mali možnosť bližšie spoznať fungovanie tejto významnej štátnej inštitúcie. Súčasťou programu bola aj účasť na zasadnutí parlamentu, kde žiaci naživo sledovali priebeh rokovania Národnej rady SR.
Následne sa uskutočnilo stretnutie s členmi Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež, šport a cestovný ruch. Diskusia prebiehala v otvorenej a príjemnej atmosfére a venovala sa najmä témam zo školstva, vzdelávania, mládeže a športu.
Členovia školského parlamentu sa do rozhovoru aktívne zapájali, kládli otázky o fungovaní školského systému na Slovensku, o pripravovaných zmenách, ale aj o možnostiach zlepšenia podmienok pre žiakov a študentov. Počas stretnutia zaznelo viacero zaujímavých podnetov a názorov na aktuálny stav školstva i jeho ďalšie smerovanie.
Pre našich žiakov bola návšteva NR SR cennou skúsenosťou. Priniesla im nové poznatky, možnosť osobne diskutovať s predstaviteľmi verejného života a zároveň lepšie pochopiť fungovanie zákonodarného orgánu Slovenskej republiky.








