Exkurzia 2.C do Regionálneho pracoviska SHMÚ v Košiciach
Dňa 30. 4. 2026 sa trieda 2.C zúčastnila odbornej exkurzie v Regionálnom pracovisku Slovenského hydrometeorologického ústavu v Košiciach. Cieľom exkurzie bolo podporiť STEM vyučovanie v triede so zameraním na informatiku a rozšíriť vedomosti žiakov o moderných technológiách využívaných v meteorológii a monitoringu životného prostredia.
Súčasťou exkurzie bola návšteva meteorologickej záhradky, kde si žiaci prezreli meteorologickú búdku, rôzne meracie prístroje a automatickú meteorologickú stanicu. Dozvedeli sa, akým spôsobom sa merajú základné meteorologické prvky, ako sú teplota vzduchu, vlhkosť, tlak, smer a rýchlosť vetra či množstvo zrážok.
Počas odbornej prednášky získali žiaci informácie o sieti meteorologických a zrážkomerných staníc na Slovensku a o spracovaní nameraných údajov. Zaujímavou témou bol aj monitoring kvality ovzdušia. Prednášajúci žiakom priblížili fungovanie siete NMSKO na východnom Slovensku a význam sledovania znečisťujúcich látok v ovzduší pre ochranu zdravia a životného prostredia.
Exkurzia bola pre žiakov veľkým prínosom, pretože im umožnila prepojiť teoretické poznatky z vyučovania s praktickými ukážkami a reálnou prácou odborníkov v oblasti meteorológie, environmentalistiky a spracovania dát.
Pracovníkom regionálneho pracoviska ďakujeme za odborné sprevádzanie.










