preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Pomoc pre začínajúceho včelára

Chcete začať včeláriť? Alebo by ste aspoň radi nadobudli základné vedomosti a zručnosti? Prihláste sa na pravidelné stretnutia.

Prvé stretnutie sa uskutoční 6. 11. 2019 o 16:30 v učebni č. 38.

Náplňou stretnutí je získanie základných vedomostí a zručností v odbore včelárstva. Žiaci sa dozvedia o užitočnosti včiel, tiež o tom, v čom spočíva ich význam v prírode a v poľnohospodárstve, ako sa o také včelstvo starať, čo všetko včely vyžadujú a ako nás za starostlivosť odmenia. Zaujímavý je aj život včiel, ich sociálne väzby a funkcia každého jedinca v úli. Súčasťou stretnutí budú teoretické a následne aj praktické ukážky chovateľských postupov. Záujemcovia sa zoznámia sa s tým, v čom treba včely chovať a čo všetko je k ich ošetrovaniu potrebné.

Počas odborného výcviku zúročíme nadobudnuté vedomosti a pretavíme ich do konkrétnych zručností. Budeme tvoriť odložence, rozširovať priestor pre včelstvá, robiť pravidelné týždenné prehliadky, liečiť a okrem iného nebude chýbať medobranie.

                                                     Na stretnutia s budúcimi včelármi sa teší Mgr. Matúš Šurin 


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana