preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Počas náročného školského roka sa žiaci kvarty úspešne zapojili do 8. ročníka celoslovenskej tímovej súťaže Hľadá sa energia!

Žiaci postupne riešili zaujímavé úlohy 4 súťažných kôl, za ktoré boli ocenení. Spracovali počítačové prezentácie na zadané témy: Emisie v roku 2020, Nové technológie a Nové vedomosti. Natočili videá o boji proti klimatickej kríze z vlastnej detskej izby. Vytvorili tiež plagát o najmenšom chemickom prvku a skonštruovali vlastný minidetektor elektrických obvodov.

Naša škola vyhrala v kategóriách Najlepšia škola a Najlepší učiteľ. Škola získala hlavnú cenu: 3D tlačiareň Creality LD-002R a 3D tlačiareň Creality Endrer-3 v2 s technickou podporou a konzultáciami.

Srdečne ďakujeme za vzornú reprezentáciu!

V dňoch 16. - 18.6.2021 sa uskutočnilo 1. výberové sústredenie Olympiády mladých vedcov (IJSO). Je to vedomostná súťaž z fyziky, chémie a biológie, ktorá je určená pre žiakov do 16 rokov. Súťaž je unikátna tým, že každý súťažiaci musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí.

Do užšieho výberu postúpili po náročných skúškach traja žiaci tercie: Aneta Štefančínová, Marek Ištok a Alex Kanderka.

Do ďalšieho výberu v septembri medzi 12 najlepších riešiteľov zo Slovenska postúpilli Aneta Štefančínová a Alex Kanderka.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

 

V kategórii C v teoreticko – praktickej časti sa na 7. mieste umiestnila Aneta Štefančínová z III.OA a na 8. mieste Alex Kanderka tiež z III.OA (úspešní riešitelia)

V kategórii D v teoreticko – praktickej časti 6. miesto obsadil Radovan Štefančín a 7. miesto Iveta Štefančínová obidvaja z I.OA (úspešní riešitelia)

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Dňa 21. 6. 2021 sa uskutočnilo online finále súťaže Spievam po francúzsky, v ktorom nás reprezentovala Kristínka Nográdyová z kvinty.

Pieseň Malheur malheur v jej podaní si môžete vypočuť tu (1:08:02):

SPF 2021 - Národné finále (online) - YouTube

Ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Dňa 27.4.2021 sa uskutočnil 16.ročník regionálneho kola celoslovenskej súťaže Mladý eEurópan.

Záštitu nad súťažou prevzal podpredseda Európskej komisie pán Maroš Šefčovič.

Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Našu školu úspešne reprezentovali žiaci 3.B Maximilián Kohút, Boris Kovalík a Lukáš Soták získali 3. miesto

Blahoželáme.

 


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana