preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

 

V dňoch 29.-30. januára 2020 sa uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády kategórie A v priestoroch UPJŠ Košice. Počas dvojdňového súťaženia si mohli najlepší chemici Košického a Prešovského kraja zmerať silu intelektu,  bystrosť umu a zručnosť v laboratóriu.

Našu školu reprezentovali Zuzana Badžanová zo septimy, ktorá sa umiestnila na 5. miesteMartin Čandík z 3.B obsadil 6. miesto.

 

Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme!

Jana Kobulská

 

Dňa 13.02.2020, sa uskutočnilo odovzdávanie cien súťaže v mediálnej tvorbe MEDART, ktorej 2. ročník sa konal na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku.

Žiačka III.A triedy, Juliána Kollárová sa zúčastnila na tejto celoštátnej súťaži v kategórií fotografia, kde sa umiestnila na 1. mieste. „Do poslednej chvíle nikto z nás (súťažiacich) nevedel, kto vyhral. Nechali nás počas celého dňa v napätí. Vyhodnoteniu súťaže predchádzali 1. a 2. blok workshopov. Ako 1. blok som si vybrala fotografiu.

Workshop viedol fotograf Branislav Račko, ktorý bol aj zároveň porotcom. Na konci workshopu nám ukázal taký jeho výber top fotografií. Ak sa tam objavila niektorá z našich fotografií, mali sme sa prihlásiť. K môjmu prekvapeniu sa tam objavila aj jedna z mojich fotografií (posielala som 3). Už len to, že ju vybral bolo pre mňa milým prekvapením a takým malým úspechom! Nasledoval 2. workshop, za ktorý som si vybrala televíznu tvorbu. Po workshope bol obed a nasledovalo vyhlásenie. Neviem, myslela som si, že nič nevyhrám ale opak bol pravdou. Po vyhlásení ceny poroty, 3. a 2. miesta nasledovalo 1. miesto. Bolo to až neuveriteľné, vyhlásili moje meno. Na záver. Počas workshopov som sa dozvedela nejaké nové veci, navštívila menšie televízne štúdio. Asi najviac sa teším na spätnú väzbu (hodnotenie fotografií od porotcu), ktoré nám pošlú v najbližších týždňoch.“

foto2

Srdečne blahoželáme VÍTOVI ORLICKÉMU (kvinta), ktorý postúpil do II. kola FINANČNEJ OLYMPIÁDY.

V ďalších kolách súťaže mu prajeme veľa úspechov.

Zoznam postupujúcich nájdete TU.

Okresné kolo Dejepisnej olympiády

Dňa 14. 2. 2020 sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády v kategóriách C – F, na ktorom nás reprezentovali žiaci prímy až kvarty. V tvrdej konkurencii sa so svojimi znalosťami dejepisného učiva, informáciami o osobe, živote a diele M. R. Štefánika a dejinami Solivaru nestratili.

Za vzornú reprezentáciu ĎAKUJEME:

kategória C (kvarta)

Lukášovi Verčimákovi (11. miesto) a Jurajovi Polomskému (13. miesto)

kategória D (tercia)

Matejovi Baranovi (13. miesto)

kategória E (sekunda)

Alexovi Kanderkovi (4. miesto) a Marekovi Ištokovi (6. miesto)

kategória F (príma)

Sebastiánovi Mačurovi (1. miesto!) a Lilly Novákovej (15. miesto)

 

 

Dňa 07. 02. 2020 sa družstvo žiakov Gymnázia Adama Raymana v Prešove zúčastnilo obvodného kola vo futsale žiakov ZŠ na ZŠ Važecká Prešov. Po výsledkoch: ZŠ Drienov – GJAR 1:5, ZŠ Lesnícka Prešov – GJAR 0:3, chlapci obsadili 1. miesto v obvodnom kole a postúpili do finále okresného kola.

V okresnom kole na ZŠ Sibírska Prešov po výsledkoch ZŠ Bajkalská Prešov – GJAR 1:0, ZŠ Mirka Nešpora – GJAR 4:0 obsadili pekne 3. miesto.

Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme.

Fotogaléria

obr06


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana